Winnicomania w wino zaplątana, to w dwóch słowach TURYSTYKA WINNA. Wyjazdy do winnic, degustacje w plenerze, warsztaty winno-kulinarne, niekonwencjonalne wydarzenia, ludzie i miejsca czyli wszystko co w winie najlepsze. Przyciągamy luźną i przyjazną atmosferą, jednocześnie starając się przekazywać solidną dawkę rzetelnej wiedzy. Pokazujemy, że winem można się cieszyć na wiele sposobów. Zawsze wkładamy mnóstwo serca i zaangażowania. Nie można z nami się nudzić.

Jesteśmy mieszanką energii, pogody ducha, niezmąconego spokoju, kreatywności, świetnej organizacji, rzeczowości i ogromnej pasji. 

Jako pierwsi zajęliśmy się zorganizowaną turystyką winiarską w Polsce i wciąż pozostajemy liderem na rodzimym rynku.

Wyjedź z nami do winnicy! Daj się wplątać w winne historie! Spróbuj najlepszych polskich win! Odkrywaj z nami fenomenalne miejsca i poznaj nietuzinkowe osobowości!

Zapraszamy

od 2010 r.

Podróż po polskim winie.

Od A do Z.

 

Nasz zespół

Tatiana Mucha

TATIANA KADELSKA-MUCHA

Mistrzyni organizacji, wytrawna animatorka i niezastąpiona gospodyni każdej imprezy. Z relacji jej rodziców wiemy, że już we wczesnym dzieciństwie aranżowała podwórkowe życie na osiedlu. Posiada niewyczerpane zasoby pozytywnej energii. We wszystko co robi angażuje się na 100%.

Jej naturalne środowisko to nieograniczona przestrzeń i świeże powietrze. Lubi życie w ruchu i kontakt z ludźmi. Z winem i turystyką związana od lat. Dzięki Winnicomanii robi to, co kocha najbardziej i może dzielić się tym z innymi.

Kiedy nie zabiera Was do polskich winnic, które zna jak własne kieszenie, to przesiaduje w swoim uroczym siedlisku na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim (nieformalna siedziba Winnicomanii), opisując polskie winnice na 1001 sposobów lub przyglądając się swoim brykającym owcom.

Tatiana w trzech słowach to PASJA, ŻYWIOŁ, DOŚWIADCZENIE

Tomasz Steinmetz

TOMASZ STEINMETZ

Rowerowe i językowe skrzydło Winnicomanii. Od najwcześniejszych lat turysta rowerowy i podróżnik po Starym Kontynencie. Winnice ścigał już we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Niemczech.

Pogada z Wami i oprowadzi w 5 językach, zawsze z uwagą patrząc na krajobrazy i ludzi. Pomaga tworzyć nasz wizerunek w mediach społecznościowych i na stronie www. Jego artykuły poczytacie na blogu, a wiele z jego zdjęć zdobi nasze wiadomości do Was.

Towarzyski gawędziarz z zacięciem do przeszłości i kultury muzycznej, w winach zawsze widzi ludzi, pracę, poezję i historię.

W Winnicomanii będzie Waszym osobistym przewodnikiem winnym, poprowadzi asystę wycieczek rowerowych i przyoblecze winiarskie opowieści w nutę legendy i sensorycznej podróży. 

Tomasz to: ROWER. ESTETYKA. WSPÓLNOTA.

Anna Nowakowska

ANIA NOWAKOWSKA

Ania pije wino, świetnie gotuje, robi fantastyczne zdjęcia i jeszcze potrafi to wszystko pięknie opisać. Zdolniacha. Kiedy nie pisze, nie degustuje, nie gotuje, to podróżuje, a potem znowu degustuje, gotuje i opisuje.

I wciąż czeka na moment, kiedy wyruszy eksplorować dzikie winnice Afryki. Ale to nie wszystko. Ania również tańczy. Kocha latynoskie rytmy. Śmiga salsę i kizombę. Istny żywioł.

Ania to TEMPERAMENT, ENTUZJAZM, APETYT NA ŻYCIE

Krzysztof Mucha

KRZYSIEK MUCHA

Człowiek renesansu, bon vivant i hulajdusza, oraz dusza każdej imprezy. Wyznaje zasadę, że życie jest za krótkie aby traktować je zbyt poważnie. Najlepiej czuje się pobliżu ciepłego pieca 😉

Wypiekanie chlebów, buł, bułeczek, ciast i ciasteczek to coś co lubi najbardziej. Nie przejadamy już tego wszystkiego, więc najlepiej podzielić się z Winnicomaniakami.

Piotr Mucha

PIOTR MUCHA

Nie może się zdecydować czy z aparatem wyglądać ptactwa wśród drzew czy gwiazd na niebie. Na pytanie która godzina, dowiecie się także jak działa bomba zegarowa i kilka innych wynalazków. Chodząca encyklopedia nauk ścisłych. Zdjęcia Winnicomanii? To Piotrek najczęściej za nimi stoi.

Filip Mucha

FILIP MUCHA

Młodziutka głowa pełna nieszablonowych myśli. Ze swojego bogatego świata wyobraźni z łatwością wydobywa coraz to lepsze pomysły. Adept sztuki tańca, projektowania i gotowania. Smakosz życia. To wlaśnie Filip wymyślił podcasty Winnicomanii.

Jest cennym pomostem między generacjami Winnicomaniaków, wskazując nam najnowsze mody i trendy wśród młodego pokolenia. Chętnie angażuje się w wydarzenia Winnicomanii, podczas których ma szansę dać upust swojej kreatywności.

Filip to MŁODOŚĆ, ŚWIEŻE SPOJRZENIE, ARTYSTYCZNA DUSZA

ODWIEDŹ NAS W WINNYM SIEDLISKU MUCHÓWCE

Na Stoku 26a, 33-190 Ciężkowice

ZADZWOŃ, NAPISZ

(+48) 607 440 507
winnicomania@gmail.com

Napiszcie do nas.

Z radością odpowiemy na Wasze pytania i poprowadzimy przez świat polskiego wina.

3 + 4 =